Akademia Świadomego Przywództwa

Program opiera się na 2 filarach:

  • samoświadomość i zdolność pogłębionego zarządzania ludźmi w procesach grupowych i zespołowych,
  • współczesny lider – transpersonalne podejście do przywództwa uwzględniające wymogi naszych czasów – tzw. świat VUCA

Program bazuje na trzech metodach pracy:

  • grupowym doświadczeniu procesowym
  • szkoleniach o charakterze warsztatowym
  • superwizji grupowej

Udział w kolejnych modułach oraz pozytywne przejście ewaluacji zakończonej egzaminem zapewnia uzyskanie certyfikatu: Akademia Świadomego Przywództwa Lider Przyszłości – TERAZ.

1. Proces grupowy z elementami treningu interpersonalnego (3 dni – pt, sob, ndz – 26 godz.)

Świadomość siebie i procesu grupowego jest w sprawowaniu roli lidera kluczowa. Udział w tym doświadczeniu umożliwi uczestnikom osobiste przeżycie procesu grupowego na jego poszczególnych etapach. Ten warsztat będzie dla każdego z uczestników głębokim, zaawansowanym doświadczeniem wglądu wewnętrznego w kontekście rozwoju świadomości mechanizmów relacyjnych, komunikacji, samopoznania i odkrywania własnej autentyczności. Całkowicie opierające się na procesie, trzydniowe spotkanie ma szanse odegrać kluczową rolę w odkrywaniu siebie, neutralizowaniu wewnętrznych blokad, samoświadomości, rozwoju dotychczasowych umiejętności, komunikacji i budowania zdrowych, wartościowych relacji z ludźmi.

Autorska metoda uwzględnia różnorodne formy pracy, min. z ciałem, medytacje, techniki oddechowe, głęboką, otwartą komunikację wolną od barier wynikających z uwarunkowań społecznych. Opiera się ona na doświadczeniach własnych jej twórcy, jego autorskim programie TY© przedstawionym w książce „Jak się zabić, by zmartwychwstać…” oraz skutecznych technikach i metodach wypracowanych min. przez Alexandra Lowena, Stanislava Grofa, Colina Sissona, Davida R. Hawkinsa, Kena Wilbera, Johna Hawkena czy Carla Rogersa, jednego z prekursorów pracy procesowej z grupą.

Prowadzi: Konrad Wilk

2. Struktura procesu grupowego w praktyce zawodowej lidera (1 dzień – sob – 8 godz.)

Ten warsztat jest przeniesieniem doświadczenia warsztatu pierwszego na grunt wiedzy i praktyki zawodowej uczestników. Pomaga uzyskać głębsze rozumienie procesu grupowego, roli lidera procesu i siebie w tej roli. Uczestnicy poznają najbardziej aktualne teorie związaną z tematem: model procesu grupowego, fazy procesu grupowego, cele i oczekiwania grupy, cele i oczekiwania poszczególnych jej członków, role grupowe, normy grupowe. Zastanowimy się nad znaczeniem rozpoznawania zjawisk procesu grupowego w pracy lidera. Wyszczególnimy style i metody skutecznego zarządzania procesem grupowym w zależności od rozmiaru, kontekstu i charakteru grupy.

Każdy proces ma swoją strukturę niezależnie od tego, jak wolnym od struktury by się chciał okazać. Dlatego uczestnicy poznają i przećwiczą korzystanie z najbardziej efektywnych modeli pracy z grupą i zespołem.

Prowadzi: Joanna Wysocka Pawlak

3. Komunikacja i budowanie relacji w kontekście pracy z grupami i zespołami (1 dzień - niedz – 8 godz.)

W pracy lidera komunikacja i budowanie relacji okazują się jednym z najistotniejszych czynników sukcesu. W czasie tego warsztatu zajmiemy się aspektem świadomego poznawania i trenowania pogłębionych umiejętności komunikacyjnych w pracy z grupą. Spotkamy się z różnorodnymi mapami świata, filtrami ludzkiej percepcji, przyjrzymy komunikacji werbalnej i niewerbalnej, poznamy model komunikacji von Thuna, poziomy komunikacji Logana, przyjrzymy się meta programom, czyli podświadomym filtrom percepcji. Nauczymy się wychwytywania tego, co ma znaczenie dla uczestników, a czego nie są świadomi, bądź nie chcą tego powiedzieć. Poznamy nieświadome mechanizmy bezpieczeństwa i strategie, jakimi posługują się ludzie w procesach relacyjnych.

Prowadzi: Jakub Lewandowski

4. Sztuka wystąpień publicznych i Mindfulness Lidera (2 dni – sob, niedz – 16 godz.)

Doświadczenie tego warsztatu może dać uczestnikom więcej i bardziej niż lata prób i błędów okupionych stresem, a często też bezpowrotnie zmarnowanymi szansami.

Dowiedzą się jak świadomie zarządzać mechanizmem efektu pierwszego wrażenia, własnymi emocjami, jak tworzyć atmosferę zaufania. Poznają zaawansowane, nieświadome mechanizmy psychiki słuchaczy. Dzięki konkretnym technikom Mindfulness, które dedykować będziemy przede wszystkim neutralizacji stresu(Jon Kabat-Zinn) i uważnej obecności (Lee Glickstein) – nabiorą pewności, swobody i spokoju przed wystąpieniem i w jego trakcie. Odkryją głębokie, podświadome psychoneurologiczne mechanizmy decydujące o jakości i skuteczności procesów komunikacji i budowania relacji z odbiorcą. Odkryją wpływ rozwijanej autentyczności osobistej na jakość swoich wystąpień. Staną przed pozostałymi uczestnikami, by w oparciu o poznany model story-tellingu doświadczyć nowej jakości kontaktu z odbiorcami i samymi sobą (Stephen Denning). Staną również przed kamerą, by w atmosferze wsparcia przeżyć swoją prezentację i zbudować na niej zasób, z którego świadomie i owocnie będą korzystać w swojej codzienności zawodowej.

Dzięki konkretnym mechanizmom, jakie poznają i przećwiczą uczestnicy, nabiorą ponadprzeciętnych umiejętności budowania wyjątkowej i efektywnej relacji ze słuchaczami, uczestnikami warsztatów, szkoleń, wystąpień, prezentacji, spotkań biznesowych niezależnie od tego, czy stawać będą przed kilkoma, dziesiątkami, czy nawet setkami osób.

Prowadzi: Konrad Wilk

5. Lider Przyszłości TERAZ (2 dni – sob, ndz – 16 godz.)

W świecie niepewności, dynamicznych zmian, złożoności zewnętrznych okoliczności, przywództwo wchodzi w przestrzeń nowego paradygmatu. Zmieniają się definicje autorytetu, władzy formalnej, hierarchii, określania celów, tworzenia planów i zarządzania projektami. Przywódcy stają przed wyzwaniami, do jakich nikt ich dotąd nie przygotował.

W trakcie tego modułu wybierzemy się z uczestnikami w metaforyczną podróż po atrybut roli przywódcy, poznamy swoje autorytety i posłuchamy opowieści Autorytetu Dominującego TY© (Konrad Wilk), spotkamy się z sobą w procesach rozwojowych bazujących na Theory U (Otto Scharmer), The Cynefin Framework (David Snowdon), idei turkusowego zarządzania (Frederic Laloux), poszukamy rozwiązań dla wyzwań świata niepewności z wykorzystaniem modelu VUCA Prime (Bob Johansen). Podyskutujemy na temat świadomego przywództwa analizując Spektrum Świadomości (Ken Wilber) i doświadczymy pogłębionej pracy transpersonalnej udrażniającej w uczestnikach dostęp do niezbędnych zasobów współczesnego lidera.

Prowadzi: Joanna Zawada-Kubik i Konrad Wilk

6. Superwizja i ewaluacja (2 dni – sob, ndz – 16 godz.)

Moduł ten obejmuje prezentację wyników indywidualnych zadań rozwojowych uczestników pod superwizją trenera prowadzącego. Każdy uczestnik otrzyma od niego wyczerpującą, ustną oraz pisemną informację zwrotną. Moduł jest również przestrzenią dla domknięcia procesu grupowego w jakim od pierwszego zjazdu byli uczestnicy i towarzyszący im prowadzący. Podczas uroczystego zakończenia zostaną wręczone uczestnikom certyfikaty ukończenia Akademii Świadomego Przywództwa Lider Przyszłości TERAZ.

Prowadzi: Jakub Lewandowski i Konrad Wilk

Terminy:

  1. Proces grupowy z elementami treningu interpersonalnego – 15-17.03.19
  2. Struktura procesu grupowego w praktyce zawodowej lidera – 6.04.19
  3. Komunikacja i budowanie relacji w kontekście pracy z grupami i zespołami – 7.04.19
  4. Sztuka wystąpień publicznych i Mindfulness Lidera – 27-28.04.19
  5. Lider Przyszłości TERAZ – 18-19.05.19
  6. Superwizja i ewaluacja – 8-9.06.19

Organizacja zjazdów Akademii

Pierwszy moduł jest trzydniowy (piątek, sobota, niedziela). Pozostałe moduły są dwudniowe i odbywają się w weekendy (sobota i niedziela).
Autor programu Akademii: Konrad Wilk
Copyrights by Konrad Wilk ©Allrightsreserved

Cena

5 modułów – 9500 PLN netto
(cena obejmuje: nocleg i pełne wyżywienie podczas I modułu, lunch w trakcie każdego dnia warsztatowego, materiały szkoleniowe, pracę trenerów, sale szkoleniowe, stoliki kawowe z przekąskami, certyfikat)

Miejsce:

  • Nosselia koło Nasielska
  • Oczyszczalnia Miejsce koło Sochaczewa
  • Rancho pod Bocianem koło Tarczyna