Trenerzy

Joanna Romanowska

Joanna Romanowska

Psycholog / Coach / Trener

Wykształcenie:
Absolwentka Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i Pedagogiki na Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademii Trenera Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Certyfikowany coach EMCC w trakcie akredytacji. Terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Racjonalnej Terapii Zachowań.

Doświadczenie zawodowe:

Od kilkunastu lat pracuje jako psycholog. Przez kilka lat była wykładowcą akademickim na kierunkach Psychologia w Biznesie i Pedagogika w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu oraz psychologiem szkolnym w technikum. Obecnie związana mocno z life coachingiem i szkoleniami oraz pracą terapeutyczną. Jest członkiem EMCC Poland i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Specjalizacja:

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji interpersonalnej, inteligencji emocjonalnej, konfliktów w grupie, radzenia sobie ze stresem, zarządzania sobą w czasie. Jako psycholog i terapeuta, udziela wsparcia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) i Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych (DDD), zajmuje się pracą z Wewnętrznym Dzieckiem i Wewnętrznym Krytykiem, pomaga zmieniać niewspierające przekonania. Jako life – coach, pomaga ludziom w poszukiwaniu ich celów życiowych, określaniu misji. Niejednokrotnie łączy coaching z elementami terapii, co, w jej odczuciu, daje niesamowite efekty. Kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z człowiekiem uświadomiło jej, jak ważne jest zwracanie uwagi na ludzkie potrzeby, kierowanie się miłością, życzliwością i wdzięcznością; jak niejednokrotnie proste sposoby są najlepszym rozwiązaniem na wszelkie wyzwania. Dąży w głównej mierze do tego, aby jej klienci dogłębnie poznali samych siebie, aby byli najlepszymi ekspertami w dążeniu do swoich celów, a przez to osiągnęli swoje własne szczęście i poczucie dobrostanu. Prowadzi swoich klientów przez proces rozwoju osobistego, bazując głownie na ich zasobach, umiejętnościach, talentach. Kieruje się w swojej pracy podejściem holistycznym, zwracając uwagę na jego psychikę, somatykę, biologię, duchowość, zdrowie i kondycję fizyczną.

Największe sukcesy:

Przeszkolenie kilkudziesięciu wolontariuszy w ramach Programu „Starszy Brat – Starsza Siostra”, którzy wspierają rodziny niewydolne wychowawczo w zajmowaniu się dziećmi. Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla rodziców w ramach tematyki zachowań ryzykownych. Wypracowanie własnego modelu pracy terapeutyczno – coachingowej i holistyczne podejście do klienta. Umiejętność łączenia pracy zawodowej z życiem osobistym.

Pasje:
Sport (lekkoatletyka, gimnastyka), śmiech, taniec, muzyka, wędrówki górskie, medytacje, czytanie książek, rozwój osobisty i kontakt z drugim człowiekiem.