Trenerzy

Bartłomiej Kloch

Bartłomiej Kloch

Moje doświadczenie w znacznej mierze opiera się na zarządzaniu zespołami handlowymi – ich efektywnością, kreatywnością, mocnymi stronami. Praca z handlowcami jako menedżer, często będący również coachem, niejednokrotnie pozwoliła mi na wykrzesanie z nich najlepszej energii i wykorzystaniu jej w celu realizacji planu, ale również tworzenia pozytywnej atmosfery w pracy. Owa umiejętność, wydobycia z człowieka tego, co najlepsze, pozwala mi również na umiejętne tworzenie sprawnie działających zespołów.

Od 20 lat jestem aktywny w branży motoryzacyjnej – początkowo jako handlowiec, z czasem menedżer, zaś od kilku lat menedżer-coach. Swoją wiedzę na temat sprzedaży, zarządzania i coachingu pogłębiam nie tylko na licznych szkoleniach i kursach – ukończyłem studia podyplomowe na kierunkach Akademia Menedżera Sprzedaży oraz Akademia Profesjonalnego Coachingu w Akademii WSB, a także magisterskie na kierunku Zarządzanie – specjalizacja: Psychologia menedżerska.

Sprzedaż i zarządzanie towarzyszą mi od wielu lat, co pozwoliło mi zdobyć rozległą wiedzę na ich temat. Pogłębiam ją jednak sukcesywnie – początkowo zarządzałem i współpracowałem z zaledwie dwuosobowym składem handlowym, który z czasem zwiększył swój potencjał do liczącego kilkanaście osób. Dawniej mocno autorytarny styl zarządzania ewoluował na przestrzeni lat, stając się stylem coachingowym, opartym na zaufaniu i partnerskim podejściu do podwładnych – co procentuje sukcesami handlowymi zespołu. Nieustanny rozwój jest mi bliski również na gruncie prywatnym- dzięki czemu jestem świadomym i spełnionym człowiekiem. Aktualnie jestem na etapie rozwoju swojej praktyki coach-mentoringowej, a także warsztatu trenera mentalnego i odporności psychicznej w sporcie oraz biznesie. W czasie wolnym aktywnie trenuję Crossfit, biegam, jeżdżę na MTB, pływam i chodzę po górach.