Aleksandra Holewa

Menadżer / Trener Biznesu / Coach ACC ICF

Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunkach: Akademia Trenera Biznesu oraz Akademia Coacha.

Wieloletni menadżer, trener i coach. Otwarty umysł. Mówi o sobie, iż w życiu ma jeszcze wiele do zrobienia. Jej głównym celem zawodowym jest wspieranie ludzi w odkrywaniu swojej drogi prowadzącej od planu do efektu. Swoje doświadczenie buduje od ponad 17 lat pracując dla firm z różnych branż. Posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołami m.in. sprzedaży i obsługi klienta, rekrutacji, prowadzeniu szkoleń, zdobyte w dużych firmach. Pracowała 8 lat na stanowiskach kierowniczych w strukturach sprzedaży. Podkreśla również, że miała i ma możliwość uczenia się od najlepszych. Na swojej drodze zawodowej pracowała z charyzmatycznymi liderami, jak również z zaangażowanymi zespołami. Ponadto uważa, iż bycie trenerem, coachem i menadżerem daje możliwość uczenia się w realnych sytuacjach, co jest to niezwykle cennym doświadczeniem. Ceni sobie stały rozwój wierząc, „że jeżeli ludzie wiedzieliby, co już robią dobrze, robiliby dobrze więcej.” Szkoli w sektorach usługowych, produkcyjnych i automotiv. Prowadzi indywidualny coaching menadżerski oraz life coaching. Współpracuje z instytucjami realizującymi projekty Unijne. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych w zakresie coachingu. Sympatyk Śląskiego Stowarzyszenia Trenerów Zarządzania Matrik Stale rozwija swoje umiejętności coachingowe i trenerskie uczestnicząc w programach trenerskich, coachingowych m.in.: „Train the Trainer” (Schenk Institute), „Certyfikat Team Coaching” – ICF, “Certyfikat Coach prowokator A”, „Racjonalna Terapia zachowania” RTZ I. Akredytacja Associate Certified Coach – ICF, Praktyk Metody Points Of You, oraz Praktyk NLP (neuro-lingwistyczne programowanie).

Specjalizuje się w obszarze zarządzania oraz kompetencji miękkich. Prowadzi szkolenia z zakresów: skutecznej komunikacji oraz feedbacku, poprawy efektywności zespołów, delegowania, motywowania, coachingu menadżerskiego, rozwiązywaniu trudnych sytuacji zawodowych, budowania relacji, asertywnej postawy, efektywności osobistej, autoprezentacji i radzenia sobie ze stresem. Jest praktykiem profesjonalnej obsługi Klienta. Specjalizuje się w coachingu menadżerskim i coachingu zawodowym związanym z rozwojem i karierą, zarówno dla osób przed, jak i po awansie.

Zgodnie z jej mottem życiowym: „Zapytaj siebie co sprawia, że naprawdę żyjesz. Światu potrzeba ludzi, którzy żyją.”, sukcesem jest umiejętność odpowiedzi na pytanie – co sprawia, że żyjesz? Dla niej to; spójność w byciu sobą, spełnienie zawodowe i rekomendacje Klientów, dystans do siebie oraz bycie radosną mamą.

Koncerty – fanka rocka i jazzu, słuchaczka Trójki Polskiego Radia, niekomercyjne kino, typy osobowości i neurobiologia. Aktywnie prowadzi własnego bloga. Ulubiony cytat: „Największym niezbadanym terytorium na świecie jest przestrzeń między naszymi uszami” – Bill O’Brien.