dr inż. Małgorzata Gotowska

Trener

Od 17 lat jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym i w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy oraz managerem w międzynarodowym przedsiębiorstwie REMONDIS zajmującym się zagospodarowaniem i przetwarzaniem odpadów. Jest doświadczonym trenerem, wykładowcą i naukowcem, który łączy teorię z praktyką oraz praktykę z teorią.

Doktorat obroniła w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w dziedzinie ekonomii. Ukończyła liczne studia podyplomowe i szkolenia. Prowadzi nieprzerwanie zajęcia ze studentami, słuchaczami studiów podyplomowych i na studiach MBA na UMK w Toruniu oraz szkolenia z praktykami.

Zajmuje się zagadnieniami analizy rynku i otoczenia organizacji w skali makroekonomicznej i mikroekonomicznej, badaniem efektywności inwestycji oraz społeczną i ekologiczną odpowiedzialnością biznesu i konsumenta. Jako ekspert CSR PARP z zespołem zrealizowała kilkanaście projektów wdrożenia strategii CSR w przedsiębiorstwach usługowych oraz innowacji o charakterze produktowym, procesowym, ekologicznym oraz społecznym. Jest autorką kilku strategii dla organizacji różnych branż oraz ekspertem oceniającym biznes plany dla osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą.

Jako naukowiec uczestniczyła w kilku projektach badawczych oraz jest autorką kilkunastu publikacji naukowych w języku polskim i angielskim. Z największych osiągnięć naukowych było kierowaniem projektem badawczym Narodowego Centrum Nauki i kierowaniem 8 projektami badawczo -wdrożeniowymi w polskim przedsiębiorstwach oraz wdrożenie na polski rynek japońskich produktów oraz środka poprawiającego właściwości gleby.

Prywatnie interesuje się kulturą Japonii, motoryzacją, numizmatyką oraz modą.