Joanna Gilewska

Trener / Doradca / Kierownik projektu

Doświadczony menedżer z tytułem PRINCE2 Practitioner, międzynarodowym certyfikatem w zakresie zarządzania projektami zgodnie z metodyką PRINCE2®. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej. Ukończyła szkołę trenerów o profilu zarządzanie zmianą.

Doświadczenie menedżerskie zdobywała w najbardziej renomowanych firmach konsultingowych, realizując wielomilionowe projekty rozwojowe dla podmiotów z różnych branż i sektorów i zarządzając departamentem ds. realizacji projektów. Sercem – strateg. Wspiera kadrę zarządzającą w procesie budowania strategii, wdrażania zarządzania przez cele i modernizowania systemów kompetencyjnych. Zarządza wielopoziomowymi projektami rozwojowymi, by realizować cele swoich klientów. I zawsze je osiąga. Duszą – doradca i trener. Pomaga organizacjom budować ich dojrzałość projektową, współtworzy standardy zarządzania i przygotowuje menedżerów do pracy metodą projektową. Wdraża zarządzanie przez cele i integruje je z systemami kompetencyjnymi i procesowymi. Pracowała m.in. dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Zamówień Publicznych, grupy Piotr i Paweł, Amica Wronki, Diagnostyka, Vetoquinol Biowet.

Projektowanie i wdrażanie kompleksowych systemów zarządczych. Szkolenia i doradztwo z zakresu zarządzania projektami i zarządzania przez cele, a także badań efektywności i ewaluacji. Badania dojrzałości organizacyjnej. Prowadzi zajęcia także w języku angielskim (legitymuje się Certificate of Advanced English).

Jakościowe: finalistka konkursu IPMA Polish Project Excellence Award (Doskonałość w zarządzaniu projektami). Ilościowe: projekty o wartości 45 mln zł, dla łącznie ok. 55 tysięcy uczestników, w tym zarządzanie zespołem liczącym 1400 osób, który w ciągu 7 miesięcy przeprowadził 22400 godzin konsultacji.

Zarządzanie projektami i przez projekty oraz zaszczepianie tej miłości wśród innych. W sferze prywatnej – podróże i kulinaria.